تبلیغات
به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان - /شصت‌ویكمین كنگره فیفا - زوریخ/ خبر خوش بلاتر و حركات عجیب و غریب تعدادی از اعضای فیفا

www.footballnews1.ir


به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان

پوریا مرادی

جستجو

 

/شصت‌ویكمین كنگره فیفا - زوریخ/ خبر خوش بلاتر و حركات عجیب و غریب تعدادی از اعضای فیفا

پنجشنبه 12 خرداد 1390   05:48 بعد از ظهر


نوع مطلب : ورزشی ،فوتبال در جهان ،حواشی فوتبال جهان ،

به گزارش خبرگزاری فوتبال نیوز 1  عصر روز چهارشنبه (امروز) در پایان شصت‌ویكمین كنگره فیفا در زوریخ مراسم رای‌گیری برای انتخاب سپ بلاتر انجام گرفت.
این رئیس 75 ساله كه از سال 1998 زمام امور سازمان مرجع جهانی این رشته ورزشی را برعهده دارد، با كسب 186 رای از 203 رای ممكن برای 4 سال دیگر در ریاست فیفا باقی ماند.

در زیر حاشیه‌های این مراسم را می‌خوانید:

* 8 ساعت كنگره و یك ساعت و نیم رای‌گیری
در شرایطی نشست فیفا امروز آغاز شد كه این كنگره بیش از 8 ساعت طول كشید و مراسم رای‌گیری رئیس فیفا نیز بیش از یك ساعت و نیم به‌طول انجامید.

*ترك سالن توسط بلاتر
قبل از آغاز رای‌گیری بلاتر اقدام به ترك سالن كرد. وی به هنگام خروج مقابل میكروفن حضور یافت و اظهارداشت این كار را براساس قوانین و به منظور راحتی كار روسای فدراسیون‌ها انجام می دهد.

*گروندونا؛ رئیس كنگره
با ترك سالن توسط بلاتر، خولیو گروندونا،‌ نایب رئیس آرژانتینی وی مسئولیت اداره جلسه را برعهده گرفت. در این حال جروم والكه، مسئولیت هدایت مراسم رای‌گیری را برعهده گرفت. وی به ترتیب حروف الفبا روسای فدراسیون‌ها را به پای دو صندوق شماره یك و دو فرا می‌خواند.

*كفاشیان در صندوق یك
علی كفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران رای خود را به صندوق شماره یك انداخت. وی همراه با همتای عراقی برای ارائه رای حاضر شد.

*حركات عجیب‌و‌غریب تعدادی از اعضا
برخی از روسای فدراسیون‌ها پس از فارغ شدن از رای دهی،‌ با خوشحالی عجیبی به سمت محل استقرار خود حركت می‌كردند. در این بین با حركات دست برای برخی از نایب‌ ‌رئیس‌های فیفا، حركات عجیب‌و‌غریب و بحث‌‌انگیزی از خود بروز دادند.

*برق شادی در چشمان والكه
پس از آنكه كار رای دهی 203 رئیس فدراسیون حاضر در جلسه باحضور نمایندگان زامبیا و زیمباوه خاتمه یافت،‌ چهار كارمند فیفا مشغول خالی كردن و شمارش آرا شدند. در مرحله آخر والكه برای ثبت صورت‌جلسه در پای میز شمارش حاضر شد. وی هنگامی كه همكارانش اعلام آرا نهایی را به وی كردند،‌ برای یك لحظه برق شادی در چهره‌اش نمایان شد.

*حضور مجدد بلاتر
پس از اعلام رای انتخاب مجدد بلاتر، وی بلافاصله در سالن حضور یافت. در این حال اعضا خانواده‌اش با خوشحالی بسیار جزو اولین نفراتی بودند كه به سویش رفتند و انتخابش را تبریك گفتند.

*تشكر از نایب رئیس‌ها
پس از انتخاب بلاتر به عنوان رئیس آینده فیفا وی از زحمات همكارانش و نایب‌‌رئیس‌های خود تشكر كرد. در این حال از زحمات شخصیت‌های همجون جف تامپسون، جونجی اوگورا، شاهزاد علی بن‌الحسین، دیوید چونگ ‌و جیم بویس قدردانی شد.

*خبر خوش بلاتر در مورد بكن باوئر
بلاتر كه از تك تك نایب‌ رئیس ‌های فیفا با اعطا هدیه تشكر كرد، به هنگام رویارویی با فرانتس بكن باوئر گفت: باید به همه علاقمندان در جهان یك خبر خوش بدهم و آن اینكه فرانتس بكن باوئر همچنان در فیفا باقی خواهد ماند و به پیشبرد فوتبال كمك خواهد كرد. در این هنگام گروندونا، رئیس فدراسیون آرژانتین با خنده معنی‌دار به حركات بلاتر می‌نگریست.


نوشته شده توسط : پوریا مرادی