تبلیغات
به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان - پایان حضور 110 ساله ریورپلاته در لیگ آرژانتین

www.footballnews1.ir


به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان

پوریا مرادی

جستجو

 

پایان حضور 110 ساله ریورپلاته در لیگ آرژانتین

دوشنبه 6 تیر 1390   10:47 بعد از ظهر


نوع مطلب : ورزشی ،فوتبال در جهان ،حواشی فوتبال جهان ،

به گزارش خبرگزاری فوتبال نیوز 1  به نقل از تایمز، تیم فوتبال ریورپلاته ملقب به میلیونرها شب گذشته برابر بلگرانو تن به تساوی یك بر یك داد و با توجه به شكست 2 بر صفر در بازی رفت از مرحله پلی‌آف، راهی دسته دوم فوتبال آرژانتین شد.

علت اصلی محوریت اخبار مربوط به ریوپلاته، قهرمان 33 دوره لیگ دسته اول آرژانتین در رسانه‌های جهان قبل از شكسته شدن این طلسم 110 ساله شورش عجیب هواداران ریور است كه از شب گذشته تاكنون مهار نشده و هنوز هم می‌شود اخبار پراكنده از درگیری‌های خیابانی را ردیابی كرد.
25 پلیس به شدت زخمی شده و از شورشیان حداقل 62 زخمی در سطح بستری اورژانس و 103 زخمی در سطح درمان سرپایی گزارش شده است.

پلیس فدرال آرژانتین یك ساعت پس از شدت گرفتن شورش هواداران خشمگین ریورپلاته از چند ایالت همسایه برای مهار شورش كمك گرفت اما هواداران ریورپلاته كه اصولا بخش قابل توجه‌ای از مردم آرژانتین محسوب می‌شوند راه‌های منتهی به استادیوم منومنتال را بسته و در محله‌های دورتر از این ورزشگاه با نیروهای پلیس درگیر شدند.

ریورپلاته در سال 1901 تاسیس و در همان سال به عنوان رقیب اصلی بوكاجونیورز آرژانتین معرفی شد. از آن پس هواداران دو تیم بوكاجونیورز و ریورپلاته به عنوان دو قطب مردم فقیر و مرفهین جامعه برابر یكدیگر صف آرایی كرده‌اند.
حذف ریور از دسته اول آرژانتین خارج از فضای اشك و اعتراض برای هواداران بوكا چیزی جز جشن و پایكوبی و لبخند به همراه نداشته است.


نوشته شده توسط : پوریا مرادی