تبلیغات
به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان - ال كلاسیكو دربی دو روز قبل از سفر بارسلونا به ژاپن

www.footballnews1.ir


به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان

پوریا مرادی

جستجو

 

ال كلاسیكو دربی دو روز قبل از سفر بارسلونا به ژاپن

پنجشنبه 16 تیر 1390   06:10 بعد از ظهر


نوع مطلب : ورزشی ،فوتبال در جهان ،حواشی فوتبال جهان ،لیگ اسپانیا (لالیگا) ،

به گزارش خبرگزاری فوتبال نیوز 1:        فدراسیون فوتبال اسپانیا روز گذشته رقابت‌های لالیگا، لیگ دسته دو، سه و چهار را قرعه كشی و تقویم متشكل از بازی های اروپایی، جام حذفی، سوپر جام ها و بازی های ملی را نیز با آن منطبق و به صورت یكپارچه منتشر كرد.

بر این اساس بازی بسیار مهم ال كلاسیكودربی بین بارسلونا و رئال مادرید در تاریخ یازدهم دسامبر(20 آذر) در برنابئو تنها دو روز قبل از عزیمت بارسلونا به ژاپن برای برگزاری جام باشگاه‌های جهان برگزار می‌شود و این احتمال وجود دارد كه با توافق دو طرف تاریخ این بازی تغییر كند.

در هفته اول لالیگا جدال حساس رئال مادرید و اتلتیك بیلبائو، دربی آندلوس میان تیم‌های رئال بتیس و سویا، پذیرایی مالاگا از بارسلونا و مصاف اوساسونا و والنسیا به چشم می‌خورد.

لالیگا بر اساس تقویم رسمی فدراسیون فوتبال اسپانیا از تاریخ 21 آگوست (31 مرداد) آغاز می‌شود و 23 اردیبهشت پایان می‌پذیرد. چهار هفته از 38 هفته لالیگا چهارشنبه برگزار می‌شود: هفته پنجم، هفته دهم، هفته بیست و نهم و هفته سی و سوم.

جواد نكونام و مسعود شجاعی پس از آزمایش سخت هفته اول در هفته دوم به پایتخت اسپانیا سفر می‌كنند و برابر اتلتیكومادرید قرار می گیرند. بارسا پذیرای ویارئال است و رئال مادرید میهمان رئال ساراگوسا.

طوفان برای اوساسونا تمامی ندارد و این تیم در هفته های چهارم و پنجم به ترتیب برابر بارسلونا و سویا قرار می‌گیرد.
شاید پس از شوك هفته اول برای رئال مادرید، دیگر بازی سخت و غیر قابل پیش بینی این تیم در هفته هفتم برابر اسپانیول و در خاك كاتالونیا باشد.
رئال مادرید در هفته سیزدهم به خانه والنسیا می رود و بارسلونا در همان هفته پذیرای رئال ساراگوسا است.

دربی بزرگ مادرید هفته چهاردهم بین رئال مادرید و اتلتیكومادرید در برنابئو كلید خواهد خورد و اولین ال دربی كلاسیكو اسپانیا در این فصل در هفته شانزدهم و به میزبانی رئال مادرید در تاریخ 20 آذر برگزار می شود.
پس از ال دربی بارسلونا فرصت استراحت برابر رایو والكانو را البته بعد از جام باشگاه های جهان خواهد داشت اما رئال مادرید درست یك هفته بعد از ال دربی میهمان سویا در آندلوس است.

بازی برگشت ال كلاسیكو در هفته سی و پنجم لالیگا به میزبانی بارسلونا در تاریخ یك یا 2 اردیبهشت 91 برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط : پوریا مرادی