تبلیغات
به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان - كاناوارو: دیدن جام در آسمان بهترین لحظه زندگی‌ام بود

www.footballnews1.ir


به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان

پوریا مرادی

جستجو

 

كاناوارو: دیدن جام در آسمان بهترین لحظه زندگی‌ام بود

یکشنبه 19 تیر 1390   01:48 بعد از ظهر


نوع مطلب : ورزشی ،فوتبال در جهان ،حواشی فوتبال جهان ،مصاحبه ها ،

به گزارش خبرگزاری فوتبال نیوز 1:        به نقل از اسكای اسپورت ایتالیا، فابیو كاناوارو كه به دلیل مشكلات پزشكی مجبور شد كفش‌هایش را بیاویزد، تا 3 سال دیگر به عنوان مدیر فنی الاهلی امارات به كار خواهد پرداخت.

كاناوارو در مورد خداحافظی از فوتبال گفت: دوست داشتم هم‌چنان در میادین حضور داشته باشم ولی به دلیل مشكل فیزیكی كه داشتم، ادامه كار برایم میسر نبود. پس از آن‌كه از تعطیلات بازگشتم و شروع به تمرین كردم، احساس كردم كه درد پای چپم تمامی ندارد. خداحافظی از فوتبال بهترین تصمیمی بود كه پس از ادامه‌دار شدن آسیب دیدگی‌ام گرفتم.

وی در مورد بهترین لحظه دوران فوتبال خود گفت: بدون شك بهترین لحظه دوران بازی و شاید بهترین لحظه زندگی‌ام در برلین رقم خورد، جایی‌كه جام قهرمانی جهان را بالای سر بردم. ما تیم بسیار خوبی بودیم و پر از بازیكنانی كه برای موفقیت می‌جنگیدند. پس از پیروزی در فینال، بالا بردن جام و نگاه كردن به آن در آسمان حس فوق‌العاده‌ای به من داد.

بهترین بازیكن جهان در خصوص بدترین خاطره خود در فوتبال گفت: شكست از فرانسه در فینال یورو 2000 بدترین خاطره‌ای است كه در ذهنم مانده و همواره از این‌كه نتوانستیم آن‌ها را شكست دهیم، احساس بدی دارم ولی درست 6 سال بعد ما انتقام آن شكست را در جامی معتبرتر گرفتیم.

كاناوارو تاكید كرد: در فوتبال دوستان بسیار خوبی پیدا كردم. بازیكنان بزرگی مانند الساندرو دل‌پیرو، جیان‌لوئیجی بوفون، چیرو فرارا و لیلیان تورام. آن‌ها عالی هستند و از این‌كه می‌توانم در ادامه زندگی آن‌ها را در كنارم داشته باشم، بسیار خوشحالم.

وی ادامه داد: بهترین مربی هم كه داشته‌ام بدون شك مارچلو لیپی است. او مرد بزرگی است و من در دوران فوتبالم چیزهای بسیاری از او آموختم. با او به قهرمانی‌های مختلفی در باشگاه و تیم ملی رسیدم. لیپی یك حرفه‌ای تمام عیار است. هنوز هم ارتباط نزدیكی با وی دارم و امیدوارم روزی بتوانم با این مربی در كادرفنی یك تیم فعالیت كنم.

كاناوارو همواره در گفت‌و‌گو‌های مختلفی اعلام كرده بود كه دوست دارد فوتبال خود را در ناپولی به پایان ببرد، درست جایی‌كه آن‌را آغاز كرده بود. او در ابن‌باره گفت: همواره دوست داشتم در ناپل از فوتبال خداحافظی كنم ولی توان بدنی من این اجازه را نداد كه چند سال دیگر به بازی ادامه دهم تا بتوانم به آرزویم برسم. این حسرت همواره با من خواهد بود.


نوشته شده توسط : پوریا مرادی