تبلیغات
به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان - هنكه: پرسپولیس تیم بزرگی است اما نگران نیستم

www.footballnews1.ir


به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان

پوریا مرادی

جستجو

 

هنكه: پرسپولیس تیم بزرگی است اما نگران نیستم

یکشنبه 26 تیر 1390   01:36 قبل از ظهر


نوع مطلب : ورزشی ،حواشی فوتبال ایران ،

به گزارش خبرگزاری فوتبال نیوز 1:        میشائیل هنكه در نشست مطبوعاتی باشگاه استقلال گفت: خوشحالم به ایران آمده‌ام و در تیم استقلال هستم. من آشنایی با فوتبالیست‌های ایرانی دارم و این آشنایی بیشتر با بازیكنانی مانند دایی، پاشازاده، مهدوی كیا و هاشمیان و برخی دیگر است كه توانسته‌ام با آنها همكاری كنم. در سال 2005 و 2006 با فوتبال ایران آشنایی بیشتری پیدا كردم و توانستم برخی بازی‌های تیم ملی را مشاهد كنم. از آن زمان بود كه به فوتبال ایران علاقمند شدم و بازیكنان خوبی را در این كشور دیدم.

وی ادامه داد: 30 سال است كه در فوتبال و ورزش هستم و تا امروز به غیر از كشور آلمان در هیچ جای دیگر فعالیت نداشته‌ام. خوشحالم كه امروز در ایران هستم تا دانش خود را به فوتبال این كشور عرضه كنم و در كنار آن می‌خواهم از فرهنگ این كشور چیزهای جدید یاد بگیرم. با مدیریت و كادر فنی استقلال آشنایی پیدا كردم و خیالم راحت است كه امسال می‌توانیم سال موفقیت‌ آمیزی داشته باشیم.

هنكه در مورد اینكه با چه هدفی به فوتبال ایران آمده است گفت: آمده‌ام تا بتوانم به اهدافی كه مدنظرم است برسم و مقام‌هایی كه در گذشته با تیم‌های دیگر داشتم را در ایران هم بیاورم.

مربی جدید استقلال تصریح كرد: قبل از اینكه به ایران بیایم از طریق علی دایی در زمانی كه در بایرن مونیخ بازی می‌كرد با فرهنگ ایران آشنایی پیدا كردم و وقتی كه موضوع ورودم به این كشور جدی شد از كسانی كه از ایران شناخت داشتم مشاوره گرفتم و جالب این است كه همه آنها با دید مثبتی در مورد فوتبال ایران صحبت می‌كردند. اسم‌ها را خودتان می‌دانید و لازم نیست چیزی‌ در مورد آنها بگویم اما همه چیز مثبت و خوشایند بود.

هنكه در مورد اینكه گفته می‌شد پرسپولیسی‌ها قبل از استقلال با او مذاكره كرده بودند و همچنین تاثیر مسائل مالی در تغییر تصمیمش تاكید كرد: می‌دانم كه استقلال و پرسپولیس دو تیم بزرگ ایران هستند اما در این قضیه خیلی وقت پیش از طریق فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه با من صحبت شده بود و بعد از آن از طریق مشاورم كه از دوستان استیلی بود با پرسپولیس مذاكره كردم كه به نتیجه منجر نشد. به شما قول می‌دهم كه موضوع مالی مطرح نیست و در اصل وقتی كه با فتح الله زاده آشنایی پیدا كردم تصمیم گرفتم به استقلال بیایم.

وی در مورد اینكه آیا در مورد جذب بازیكن به این تیم مشاوره داده یا خیر گفت: روز گذشته برای اولین بار با فتح الله زاده نشست داشتم و امروز برای اولین بار با كادر فنی صحبت‌هایی را انجام دادیم. در حال حاضر احتیاج دارم با تیم آشنا شوم. چند روزی طول می‌كشد این آشنایی انجام شود و در عرض چند روز سعی می‌كنیم خیلی فشرده در مورد همه چیز صحبت كنیم.

به گزارش فارس، هنكه در ادامه این نشست در پاسخ به این سؤال كه از این موضوع هراسی ندارد كه چون قرار بود به پرسپولیس برود، هواداران استقلال او را نپذیرند اظهار داشت: خیر، چنین چیزی نیست، می‌دانم پرسپولیس تیم بزرگی است. من مستقیم با پرسپولیسی‌ها در تماس نبودم پس جای نگرانی وجود ندارد.

مربی آلمانی استقلال گفت: اندكی زمان می‌خواهم تا در 2 یا 3 جلسه تمرین با دیدن تمرینات برنامه‌هایم را پیاده كنم. باید سعی كنیم هر چه زودتر با كادر فنی هماهنگی پیدا كرده و این زمان از دست رفته را به دست آوریم.

هنكه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینكه او پنجمین مربی آلمانی استقلال محسوب می‌شود و با توجه به اینكه هیچ كدام از 4 مربی قبلی سابقه حضور یك فصل كامل در این تیم را نداشته‌اند آیا می‌تواند سنت شكنی كند یا خیر، تاكید كرد: اگر در جریان باشید از باشگاه‌های دیگر در اروپا و آلمان پیشنهاد‌های خوبی داشتم اما مایل بودم به ایران بیایم تا اهدافم را در این كشور دنبال كنم. گذشته برای ما مهم نیست، مهم حال و آینده است. اینجا آمدم تا برای استقلال و فوتبال ایران مثمر ثمر باشم و مقام بیاورم. از شما می‌خواهم تحمل داشته باشید چرا كه هر تیم بزرگ زمان می‌خواهد تا به سطح واقعی خودش برسد. سعی می‌كنم در كادر فنی هماهنگ و یكدل باشیم و از شما هم می‌خواهم به ما كمك كنید تا استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسد.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده اگر تمام دست اندركاران یك باشگاه دست به دست هم بدهند و یكدل باشند، می‌توانیم به نتیجه‌ای كه می‌خواهیم برسیم.

هنكه در مورد اینكه روته مولر سال گذشته به خاطر بی‌نظمی كادرفنی، از استقلال رفت گفت: در تمام دنیا یك چیزهایی شبیه هم است. اگر در فوتبال دیسپلین نباشد فوتبال به آن صورت معنی ندارد. خیلی مهم است كه این موضوع را به بازیكنان بقبولانیم. چون با فوتبالیست‌های ایرانی كار كرده‌ام هیچ شكی ندارم كه در این زمینه می‌توانم موفق باشم.

مربی استقلال در مورد روش مورد علاقه و فلسفه‌اش در فوتبال گفت: خیلی مهم است كه هر بازیكن در زمین وظایف خود را به نحو احسن بداند. یكسری بازیكنان به صورت هجومی و یك سری دفاعی هستند اما من بازیكنانی مثل مهدوی كیا و فرانك ریبری را بیشتر می‌پسندم ولی مهم این است كه تمام تیم تاكتیكی را كه كادر فنی به آنها گفته بتواند پیدا كند. من دوست دارم تیمم بازی سریع و موثری ارائه كند.

وی افزود: یك مثال برایتان می‌زنم. ما باید خوب بازی كنیم اما با خوب بازی كردن نمی‌توان همیشه برنده شد. باشگاه استقلال همیشه باید برنده باشد. به نظر من باید تیم به صورت فشرده باشد تا بتواند خیلی سریع به طرف جلو حركت كند.

هنكه در پاسخ به این سؤال چه كارهایی باید انجام دهد تا به اهدافش برسد خاطرنشان كرد: اولین كار این است كه سعی می‌كنم بازیكنان با خنده و نشاط در تمرین حضور داشته‌ باشند و در ادامه مهم این است كه بازیكنان كلیدی بدانند چه موقع توپ را نگه دارند و با یك یا دو پاس تیم را به سمت جلو بكشانند.

به گزارش فارس،‌ مربی جدید استقلال در ادامه در مورد اینكه چه شناختی از فوتبال آسیا دارد گفت: زمانی كه در دورتموند و بایرن مونیخ بودم سفرهای زیادی به كشورهای آسیایی داشتم و بازی‌های دوستانه آنها را دیده‌ام. در كنار مربیگری همیشه در كار شناسایی بازیكن هم بودم و از این نظر تجربه خوبی كسب كرده‌ام.

هنكه افزود: همانطور كه می‌دانید سال به سال فوتبال تغییر می‌كند و شما باید به روز باشید و برای موفقیت قبل از هر چیز تیم‌هایی كه مقابل‌تان بازی می‌كنند را باید آنالیز كنید.

وی در مورد اینكه چرا بازیكنان ایرانی نسبت به سال‌های گذشته كمتر جذب فوتبال آلمان شده‌اند؛ تصریح كرد: به نظر من سطح فوتبال اروپا در چند سال اخیر پیشرفت زیادی كرده و این پیشرفت چه از نظر امكانات و چه از نظر تاكتیك پذیری تیم‌ها بوده و به نظرم در آسیا این موضوع كمتر اتفاق افتاده است. یكی دیگر از این دلایل می‌تواند این باشد كه در چند سال اخیر برخی از لیگ‌های اروپایی مانند آلمان لیگ 3 كشور خود را حرفه‌ای كرده‌اند كه این موضوع می‌تواند به بازیكنان جوان كمك كند.

وی در پایان این نشست با تشكر از خبرنگاران تاكید كرد: فكر نمی‌كردم این همه خبرنگار در ایران باشد. امیدوارم بتوانیم دست به دست هم دهیم و با كمك هم فوتبال ایران را بالا ببریم. برای مربیان ایران خیلی احترام قائل هستم و حتما سعی می‌كنم با مربیان ایرانی در دیگر باشگاه‌ها در ارتباط باشم تا بتوانیم فوتبال ایران را به جایگاه خوبی برسانیم.


نوشته شده توسط : پوریا مرادی