تبلیغات
به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان - با آمدن فابرگاس جام قهرمانی در نیوکمپ آرام گرفت

www.footballnews1.ir


به روز ترین اخبار فوتبال ایران و جهان

پوریا مرادی

جستجو

 

با آمدن فابرگاس جام قهرمانی در نیوکمپ آرام گرفت

پنجشنبه 27 مرداد 1390   05:59 بعد از ظهر


نوع مطلب : ورزشی ،فوتبال در جهان ،حواشی فوتبال جهان ،لیگ اسپانیا (لالیگا) ،

به گزارش خبرگزاری فوتبال نیوز 1:        دیدار برگشت سوپرجام اسپانیا بین تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید از ساعت 1:30 دقیقه بامداد پنجشنبه در ورزشگاه نیوکمپ با حضور 93 هزار تماشاگر برگزار شد.
لیونل مسی در دقیقه 15 با پاس عمقی خود آندرس اینیستا را در موقعیت تک به تک قرار داد و او نیز با ضربه چیپ توانست دروازه ایکر کاسیاس را باز کند، اما پس از این گل رئالیها بازی را در اختیار گرفتند و در دقیقه 19 کریس رونالدو بازی را به تساوی کشاند.
پس از این هر دو تیم موقعیت‌هایی را روی دروازه‌ها خلق کردند و در دقایق پایانی نیمه اول و در44 پیکه با پاس خود مسی را در موقعیت گل قرار داد و او نیز با ضربه چیپ دروازه رئال را برای بار دوم باز کرد تا در پایان نیمه اول شاگردان گواردیولا با پیروزی به رختکن بروند.
در دقیقه 52 مارسلو روی مسی مرتکب خطایی شد و همین امر باعث شد تا بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شوند و در این بین کریس رونالدو نیز کارت زردی دریافت کرد.
این درگیری باعث شد تا دقایقی بازی متوقف شود. در نیمه دوم دو تیم بازی خوبی را به نمایش نگذاشتند و تا دقیقه 67 خطری دروازه دو تیم را تهدید نکرد تا اینکه اینیستا پا به توپ حرکت کرد و در پشت محوطه جریمه مسی را صاحب موقعیت کرد و او نیز با ورود به محوطه 18 قدم به سمت دروازه رئال شوت زد، اما کاسیاس مغلوب نشد و توپ را به کرنر فرستاد. در دقیقه 71 راموس با ضربه سر خود دروازه بارسا را تهدید کرد.

در دقیقه 81 رئالیها در ضربه ارسالی از کرنر صاحب موقعیت شدند و پس از چندین رفت و برگشت کریم بنزما توانست بازی را به تساوی بکشاند. پس از این گل سسک فابرگاس توانست پس از 3 سال دوری در میان تشویق هواداران آبی و اناریها وارد زمین شود.

فابرگاس پس از حضور در زمین مثلثی را با آدریانو و مسی تشکیل داد و توانست تاثیر خود را در دقایق کوتاه حضورش بگذارد. وی آدریانو را در سمت راست صاحب موقعیت کرد و او نیز با ارسال تک ضرب مسی را صاحب فرصت کرد و در پایان مسی در دقیقه 87 برای بار سوم توپ را وارد  دروازه کاسیاس کرد و دومین گل خود را در این دیدار به ثمر رساند، همین ستاره آرژانتینی در دقیقه 91 نیز مسی بار دیگر با کاسیاس تک به تک شد که این بار دروازه‌بان رئال موفق به مهار وی شد.

در دقیقه 94 مارسلو تکل خطرناکی روی پای فابرگاس انجام داد و این امر باعث شد تا درگیری بازیکنان این بار شدیدتر باشد. داور این مسابقه در این درگیری مارسلو و اوزیل را از زمین بازی اخراج کرد.
نکته قابل توجه در این درگیری حرکات آقای خاص بود که با مربیان و بازیکنان حریف داشت. در این صحنه مورینیو به سمت مربی بارسا رفت و با دست به پشت گردن وی زد که این امر عکس‌العمل مربی آبیاناریها را در پی داشت و او نیز با دست به پشت سر مورینیو زد. 

دیدار رفت دو تیم با نتیجه تساوی 2 بر 2 به پایان رسیده بود و با توجه به پیروزی 3 بر 2 شاگردان گواردیولا در دیدار برگشت بارسلونا توانست برای بار دهم فاتح سوپرجام اسپانیا شود.


نوشته شده توسط : پوریا مرادی